Historie

Dechová kapela Moraváci byla založena v roce 2008 na popud poptávky po menší kapele než je klasická dechová dvanáctka. Naše první seskupení bylo 4-členné (trubka, tenor, tuba a bicí). Vystupovali jsme na menších akcích, jakými byli oslavy narozenin a svatby. V této sestavě nám chyběl zpěv, a tak jsme kapelu rozšířili o další tři členy (akordeon, zpěvačku a zpěváka). V tomto obsazení jsme působili až do roku 2010. Díky našemu harmonikáři, který na konci roku 2010 odjel studovat do Ruska, došlo v kapele ke změnám ve složení kapely. Od roku 2011 hrajeme v tomto obsazení: 2 zpěvy, 2 křídlovky, 2 tenory, tuba a bicí. Kapelníkem je Tomáš Landsmann.

Kapela je z většiny složená z absolventů kroměřížské a brněnské konzervatoře.

Od prvopočátku se zabýváme převážně lidovou hudbou z oblasti jižní Moravy, Hané a Čech. Od roku 2011 jsme začali hrát i taneční muziku, kterou si můžete poslechnout na plesech, svatbách, zábavách atd.

Tato malá dechová kapela má za sebou několik desítek vystoupení především u nás, ale i v zahraničí. Díky bravurně zvládnuté hře na tyto hudební nástroje sklízíme u našich posluchačů velký úspěch.